Kabaret proti nám!

kabaret

Neotřesitelně zábavný kabaret plný rozverných písní, humorných skečů a poezie. A navíc dvojice moderátorů, která prostě zařídí, že se budete náležitě bavit. Víc nezabaví ani severočeský exekutor!

"Schválení umělci laskavým humorem rádi ti pomůžou přežít tvou smrt."
Nové TV (2017) - závěrečná píseň

Představení mělo svou předpremiéru 1. března na Pražské oblastní přehlídce amatérských divadel POPAD 2020, odkud si odvezlo cenu za nejlepší inscenaci, cenu za scénář a hudbu.

Hrají a zpívají:

Jan Duchek

Lukáš Habanec

Klára Šidlová

Kateřina Fafílková

Zdeněk Melín

Adam Caha

Jiří Vedral

Petr Mikulka

Scénář a texty písní:

Jan Duchek

Hudba:

Lukáš Habanec

Délka představení:

70 minut (hraje se bez přestávky)

Fotogalerie

Představení získalo tato ocenění:


POPAD 2020

Pražská oblastní přehlídka amatérského divadla

Cena za nejlepší inscenaci
Cena odborné poroty za scénář
Cena odborné poroty za hudbu


O představení napsali 

Opět jde o kabaret, "Pandořinu skříňku poslední záchrany", který hravostí v literární a hudební části navazuje na S úsměvem nepilota, a strukturou inscenace (sled písní, skečů, poezie a komentářů, spojených společným rámcem) se hlásí k předchozí Nové TV. Tam šlo o proměnu průměrné soukromé televize ve výrobnu fake news vedoucí k fašizaci společnosti, v Kabaretu proti nám jde o výrobu jakéhosi aktualizovaného černo-zlatého Televarieté, v jehož rámci všichni komici, influenceři, youtubeři, interpreti reklam a týdeníkových zpráv, orchestr i sólisté pod bdělými zraky moderátorů makají na tom, aby byli úžasní a díky tomu bylo líp, takže bavit se je povinné ("Nepodléhej puzení k průběžnému pruzení!") - a mezitím jen tak mimochodem mizí peníze a lidi. 

Změnil se úhel pohledu; v Nové TV sledovali diváci nikoli pouze vysílání, ale i zákulisí televizního studia - tady vidí "kvalitní zábavní produkci" jen zepředu; hraje každý detail a je na divákovi, zdali bude vnímat plíživě proměňovanou atmosféru z třeskuté srandy v mrazivou výpověď, nebo jestli se spokojí s onou třeskutou srandou (i když píseň Budoucnosti milá, už jsi tady byla, nenechá na pochybách téměř nikoho). Jde o kabaret výsostně politický, o divadlo vyjadřující občanský postoj, které ale neztrácí na divadelnosti a hravosti.

Zdroj: amaterskascena.czbřezen 2020