O nás

Kočovné divadlo Ad Hoc je seskupením hudebních a divadelních nadšenců, kteří část svého volného času věnují prknům, která znamenají svět. Divadelní soubor Ad Hoc nemá žádnou domovskou scénu a vyskytuje se nepravidelně v různých menších divadlech a klubech po celé republice. Členové souboru jsou studenti i pracující lidé z různých měst i krajů, které dohromady pojí přátelství a radost z divadla.

 Soubor (v abecedním pořadí):

Historie: Jednoho temného odpoledne (bylo to totiž v divadelním sále) léta Páně 2007 se Jan Duchek hluboce mračil. Představení se mu zbla nelíbilo (a autor těchto stránek by rád konstatoval, že v tom se Duchkovi vůbec nediví). Obrátil se tudíž na své přátele a šeptnuv již dříve nacvičenou větu: „Pojďte radši do hospody“, opustil sál.

V tajemných hloubkách černého piva se pak oněm přátelům zjevil plán na vlastní divadelní hru. I zaržáli všichni tito převelikým nadšením pro věc a rozutekli se do bezpečné vzdálenosti svých měst. Hra vznikala korespondenčně celé 2 roky. Texty Jana Duchka nakonec ohudbil Lukáš Habanec a zbývalo jen zjistit, kdo bude hrát a zpívat.

Soubor vytvořený jen pro tuto jedinou příležitost byl poskládán na základě tříbodového dotazníku. (Jsi pitomec? Jsi ochoten hrát divadlo? Umíš rychle utíkat?) Šestice, která odpověděla na tyto otázky správně („NE“, „ANO“ a „To zjistíme“) se pojmenovala Studio Titanic a hru s názvem Námořnická balada uvedla v květnu 2009 na Festivalu studentských hudebních divadel PRKNA.

Premiéra a derniéra byly z úsporných důvodů naplánovány na jeden den. Jenže formace ve složení Zdeněk Melín, Lukáš Habanec (námořníci) Anežka Weissová (hospodská) Jana Havlová (mořská víla) Libor Juříček a Jan Duchek (osudi kulišáci) získala přízeň publika a hlavní cenu festivalu. A tak se Námořnická balada hrála ještě několikrát v různých sestavách. Na pódiu se tak v záskoku a v alternaci objevili také Bára Habancová a Jakub Ročňák.

Zdálo se, že tímto vzepětím se živly vyběsnily, ega si dokázala a hlad po divadle se nasytil. A ono 3x ne. Klára Šidlová oslovila Lukáše Habance, Zdeňka Melína, Anežku Weissovou a Jana Duchka, aby si s ní střihli muzikál Děti z Bullerbynu (text: Lukáš Smrkovský, hudba ABBA), který byl původně určen pro dětský hudební tábor Yamaha ve Zlíně. I střihli si (Hradec Králové 2010) a bavili se u toho jako malé děti.

Jan Duchek pak ještě v roce 2010 natextoval pro letní tábory muzikál Broučci (na hudbu The Beatles) a jeho dospělejší verzi pak sehrál na jaře 2011 (opět v Hradci Králové) částečně obměněný divadelní soubor. Ten soubor stále žije a jmenuje se Kočovné divadlo Ad Hoc (z latiny „jen pro tento případ“ či „k tomuto účelu“). Dobrou noc, děti.

Dále hráli:

  • Barbora Blažíčková (herečka, zpěvačka)
  • Simona Jindráková (herečka, zpěvačka)
  • Veronika Galdová (houslistka)
  • Ludmila Weissová (herečka, zpěvačka)
  • Libor Juříček (varhaník, saxofonista a tanečník)
  • Jana Havlová (zpěvačka a moderátorka)
  • Šimon Puškár (bubeník)
  • Jakub Ročňák (multiinstrumentalista a zpěvák)
  • Ondřej Weiss (bubeník)