Nové TV

nove_tv_thumb_aktualitaKoukáte rádi na televizi? Koukáte na televizi? Nedokážete se za všech okolností vyhnout koukání na televizi? Slyšeli jste něco o televizním vysílání? Nové TV je tady právě pro vás! Brzy uvidíte!

Nové TV je atmosferickým tlakem doby lisované kabaretoidní představení o jedné nízkonákladové televizní stanici a o věku informací, kde aritmetický průměr nul a jedniček je hodnota od nuly do jedné, nebo jakékoli jiné číslo. (*Představení může obsahovat zbytky skořápek lidských příběhů a stopy současnosti.)

Inscenace dosud získala tyto ceny a čestná uznání:

Nominace na Cenu Marka Ravenhilla za rok 2017:

Porota v roce 2017 vybírala již po osmé z více než devadesáti premiér profesionálních divadel a naše inscenace Nové TV získala jednu ze čtyř nominací, což považujeme za obrovský úspěch a velkou čest být ve společnosti divadel jako je Husa na provázku, Divadlo J. K. Tyla Plzeň nebo VOSTO5.

Cena Marka Ravenhilla za inscenaci nového textu je ocenění za počin v oblasti inscenování současné dramatiky pro česká divadla. Novým textem se rozumí takový text, který vznikl v období 10 let před příslušným udělením ceny. Oceněná inscenace je volena na základě konsensu členů Rady Ceny Marka Ravenhilla, kteří zohledňují symbiózu kvalitního textu a kvalitu jeho inscenování. Rada sleduje i výsledky autorské či kolektivní tvorby, u nichž rozhoduje výsledný text a jeho přenositelnost mimo kontext konkrétní inscenace a poetiky divadla, pro nějž vznikal. Projekt Centrum současné dramatiky, v rámci něhož je cena udílena, založilo pod záštitou Václava Havla v roce 2010 Divadlo LETÍ.

Více o ceně Marka Ravenhilla zde…

Festival POPAD 2017:

Cena za hudbu na festivalu POPAD 2017
Cena za scénář na festivalu POPAD 2017
Cena za kolektivní herecký výkon na festivalu POPAD 2017
Cena za inscenaci na festivalu POPAD 2017

Divadelní piknik Volyně 2017
Celostátní přehlídka amatérského činoherního a hudebního divadla

Čestné uznání Zdeňku Melínovi za herecký výkon v roli Zvukaře
Čestné uznání Adamu Cahovi za herecký výkon v roli Kameramana
Cena Kláře Šidlové za herecký výkon v roli Moderátorky
Cena Dominice Jíchové za herecký výkon v roli Reportérky
Cena Petru Mikulkovi za herecký výkon v roli Hosta
Cena Lukáši Habancovi za hudbu k inscenaci Nové TV
Cena Janu Duchkovi za texty písní k inscenaci 

Hudba: Lukáš Habanec
Scénář a texty písní: Jan Duchek
Režie: Kočovné divadlo Ad Hoc

Délka představení: 60 minut
hraje se bez přestávky

Hrají:

O Novém TV napsali:

„Je to chytré, hravé, a ve vyjádření dnešních trendů přesné. Vždycky mě baví, když někdo umí zacházet s češtinou, pohrávat si s ní, vymýšlet vtipné novotvary, či jen poslouchat a citlivě interpretovat. Banality a blbiny se tak mění v absurdity, kterým se smějeme a při kterých zároveň mrazí. K tomu, jak už bylo řečeno na začátku, celá ta parta jsou skvělí muzikanti. Hrají suverénně na rozmanité nástroje, a umí zpívat. Proto jim nedělá problémy měnit styly (od hip hopu, přes punk, rock, lidovku, dechovku až k opeře), a když se přidají přesně mířené texty, je to divácká lahoda.“
Jana Soprová, Útržky Hronova IX., Amaterská scéna
http://www.amaterskascena.cz/clanek/utrzky-hronova-ix-nr7z8.html

„Zejména „Ad Hoci“ mi vyrazili dech – kromě už osvědčené parodické, kabaretní a muzikantské brilance Nové TV je suverénní řez duchem doby, zesměšnění mediální pěny dní naší „uprchlicko-trumpovské“,doby, kdy hlavní potřebou dne je vyvolávat paniku a propadat panice. To vše natolik poeticky a hravě, že nikdy nepřekročí křehkou hranici mezi angažovaností a aktivismem. Pokud Nové TV poběží kolem vás, nepřehlédněte.“
Jan Šotkovský, dramaturg MD Brno, FB

VÍCE RECENZÍ ZDE…